piątek, 6 lutego 2015

Niekosmetycznie. Ulubieńcy stycznia :)

Hej :)
Zapraszamy na ulubieńców stycznia. Dziś m.in. o filmach, książkach, dodatkach, które towarzyszyły nam w minionym miesiącu. 

Zaczynamy od książek. Na tym polu mocno się różnimy ;) 
O. lubi reportaże i literaturę faktu. W tym miesiącu spodobały jej się książki MASA o kobietach polskiej mafii i MASA o pieniądzach polskiej mafii. Są to zapisane rozmowy Artura Górskiego ze świadkiem koronnym, który odsłania kulisy polskiej mafii. Ja czytam książki typowo "kobiece", dla odstresowania. W tym miesiącu spodobał mi się "Pensjonat marzeń" Magdaleny Witkiewicz. Jest to drugi tom "Szkoły żon"
Dodatkowo ulubieńcem jest mój czytnik Kindle, dzięki któremu dużo więcej czytam. Już nie ruszam się bez niego z domu ;) W styczniu oglądałyśmy kilka filmów. Najbardziej spodobały nam się  Foxcatcher oraz Snajper.Oba są filmami biograficznymi.
Foxcatcher to historia dwóch braci, utytułowanych zapaśników (w roli jednego z nich świetny Channing Tatuum), których do swojego ośrodka szkoleniowego zaprasza multimilioner John du Pont.
Snajper opowiada o życiu Chrisa Kyle'a, który został uznany za najlepszego snajpera w historii Stanów Zjednoczonych.


 Na instagramie popularna stała się aplikacja na smartfony Quizwanie. My też ją lubimy :) 
Wciąga na długo i można się dowiedzieć wielu nowych rzeczy z różnych kategorii. 


O. w styczniu nie rozstawała się ze swoim zegarkiem Michaela Korsa, który dostała na święta :)

Ja za to uwielbiam mój szalik w kratę z Primarka. Noszę go do wszystkiego, w styczniu prawie go nie ściągałam ;)


Zawsze kiedy się spotykamy wypijamy hektolitry kawy i herbaty. Nasza ulubiona kawa jest z Biedronki Cafe d'Or. Tania i dobra :D 


Mam w domu ok 30 rodzajów herbat. W zeszłym miesiącu najczęściej piłyśmy te sypane. Nasze ulubione to wiśniowy Pu Erh i herbata zielona z kwiatem róży i suszonym mango.To wszyscy nasi umilacze czasu ze stycznia :) Polecajcie nam wasze ulubione filmy i książki. Piszcie też o dobrych herbatkach, tego nigdy za wiele :D

D&O

1 komentarz: